Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje o mangach
16-05-2011, 16:28
RE: Informacje o mangach
Ale te nadawne jego imieniem są jedne z bardziej prestiżowych. Racja, w anime odnosił duże sukcesy ale w mandze również.

Mało cięta riposta.. i nie trafiona

[Obrazek: pinkpowerkopia.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-05-2011, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2011 18:15 przez Xardas100.)
Nagroda jego imienia jest nagrodą za najlepszą nową historię dla nowych twórców, wielu popularniejszych mangoków zaczynało od tej nagrody, ale też kilku po jej dostaniu nie wyróżniali się niczym szczególnym bądź też dziś ich mangi nie są publikowane. O tej "prestiżowej" nagrodzie słyszałem może ze 2 razy, a o wielu innych wiele razy więcej.
Jak dla mnie za jego mangi nie zasłużył na taki przydomek, zaś za anime jak najbardziej.
Takie moje zdanie, nie zmienię go więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Każdy ma prawo do własnego zdania.

[Obrazek: 30csqon.jpg]
Biegnąc i dryblując, Ryan może sprawić, że najlepszym obrońcom zakręci się w głowie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-05-2011, 18:31
Dokładnie, i tak najlepiej to zakończyć.

[Obrazek: pinkpowerkopia.png]
16-05-2011, 19:43
(15-05-2011 21:57)asert4 napisał(a):  Tak, jestem facetem i znam się na Yaoi ^^
So... gay... XD

A jeśli chodzi o temat to moim zdaniem nie ma kogoś takiego jak największy/najlepszy mangaka czy ktoś taki. Nagrody komuś przyznać trzeba to przyznają, a każdy (no prawie każdy) tworzy własną unikalną i jedyną w swoim rodzaju historię, która dla jednych jest doskonała, a dla niektórych jest to totalne dno.

[Obrazek: 2uogabt.jpg]
29-08-2011, 20:51
Hmmm nie wiem gdzie to by napisać, ale zastanawiam się dlaczego nie można przeczytać mang, które są podobno zakończone, dokładniej chodzi mi o Yaibę (taki mały sentyment ze szczenięcych lat :P) otóż w dziale z tą mangą widnieje opis "ostatni rozdział - BRAK, status - ZAKOŃCZONA" to trochę anormalne, zwłaszcza,że nie można owych mang (jest sporo nie tylko ten tytuł), nie można przeczytać online, a także nie można pobrać. Sorki że tu to wypisuję, szczerze mówiac nie wiem gdzie to można by wpisać "żółtodziobem" tu jestem >D
01-09-2011, 02:57
To nie temat od tego... <---- Taka mała dygresja.

[Obrazek: 2uogabt.jpg]
04-10-2011, 20:10
Kto co lubi jest kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Ja lubię takie coś jak "Flame of Recca", "Psyren" (itd.), ale kto inny tego może nie lubić.

@LukaszMuzial: Masz rację, to nie jedyny przykład, ale to trudno się mówi, wujo google zaprasza :)

"Jestem, kim jestem. A jestem kretynem."
11-12-2011, 17:12
(16-05-2011 18:04)Xardas100 napisał(a):  Nagroda jego imienia jest nagrodą za najlepszą nową historię dla nowych twórców, wielu popularniejszych mangoków zaczynało od tej nagrody, ale też kilku po jej dostaniu nie wyróżniali się niczym szczególnym bądź też dziś ich mangi nie są publikowane. O tej "prestiżowej" nagrodzie słyszałem może ze 2 razy, a o wielu innych wiele razy więcej.
Jak dla mnie za jego mangi nie zasłużył na taki przydomek, zaś za anime jak najbardziej.
Takie moje zdanie, nie zmienię go więc dalsza dyskusja nie ma sensu.

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Gadasz... Tezuka zarówno był znany z Anime jak i Mangi - jest nazywany Ojcem mangi, z tego względu, że to on nadał jej początek a jego prace obrosły kultem. Przestań gadać sugerując się jedynie Anime, bo Tezuka był nie tylko scenarzystą i reżyserem ale też wybitnym mangaką od którego nie mal wszyscy kolejni się uczyli i wzorowali a branie się za remake jego prac jest uznawane za wielki zaszczyt i np. Naoki Urasawa podejmując się odnowienia serii "Pluto" oddał spory szacunek autorowi a do pracy nad projektem zaprosił m.in osoby swego czasu współpracujące z Tezuką jak i osobę z jego rodziny jacy nadzorowali pracę Urasawy - który też jest świetnym mangaką, m.in zdobywcą nagrody imienia Tezuki i autorem przecież świetnych 20 Century Boys czy też Monstera.

Tak, Tezuka to najbardziej uznany mangaka w historii, można dyskutować czy jego prace są tak wybitne jak on sam, ale to on ma wielki wkład w rozwoju kultury zarówno animacji jak i mangi.

Jeśli chodzi o pozostałych mangaków jakich cenię, poza Urasawą i Tezuką, będzie też Kentaro Miura, Tetsuya Tutsui, Katsuhiro Otomo czy też Junji Ito - czyli twórcy m.in Berserka, Manhole, Duds Hunt, Akira czy Uzumaki.

http://gklosek.blogspot.com/
Odpowiedz 

Skocz do:

Kontakt | Manga Library | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | CSS Valide !